| Colour | Light grey |
| Width, mm | 1000 |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Height side joist, mm | 100 |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Reducing plug |
| Height | 100 mm |
| Length | 1000 mm |
| Thickness | 2.0 mm |
| Material | Pre-galvanized |