| Colour | Light grey |
| Width, mm | 300 |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Height side joist, mm | 150 |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Reducing plug |
| Height | 150 mm |
| Length | 300 mm |
| Thickness | 2.0 mm |
| Material | Pre-galvanized |