| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Deflection (angle) | 90° |
| Type of rung | Perforated profile |
| Side wall perforation | Yes |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Inner radius, mm | 600 |
| Cable ladder width, mm | 400 |
| Cable ladder height, mm | 100 |
| Change of direction | Horizontal |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Accessories for ladder trays |
| Type of accessories | 90º Horizontal bend |
| Height | 100 mm |
| Side rail thickness | 1.5 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 400 mm |
| 19 мм | 500 mm |