| Colour | Light grey |
| Model | Without connector |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Type of rung | Perforated profile |
| Hinging | Yes |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Cable ladder width, mm | 200 |
| Cable ladder height, mm | 200 |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Accessories for ladder trays |
| Type of accessories | Adjustable vertical joint |
| Height | 200 mm |
| Side rail thickness | 1.5 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 200 mm |