| Model | Included connector |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Construction type | Vertical adjustable bend complete |
| Deflection (angle) | Adjustable |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Inner radius, mm | 300 |
| Cable tray width, mm | 700 |
| Cable tray height, mm | 80 |
| Stainless steel, pickled | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Change of direction | Vertically rising |
| Product type | Accessories |
| Type of accessories | Adjustable vertical joint |
| Height | 80 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 700 mm |