| Colour | Light grey |
| Material thickness, mm | 1.5 |
| Length, mm | 3000 |
| Material | Aluminium |
| Cover width, mm | 80 |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Material quality | Aluminium |
| Type of fastening | Screw-on |
| Product type | Cover for straight section |
| Length | 3000 mm |
| Width | 80 mm |
| Thickness | 1.5 mm |