| Mounting method | Suspend |
| Colour | White |
| Width, mm | 28 |
| Model | Roller shape |
| Imprint | None |
| Type | Thin-walled |
| Length, mm | 28 |
| Material | Other |
| Cable diameter, mm | 16...100 |
| With label space | Yes |
| Transparent | No |
| Toothing | None |
| Product type | Marking materials for printer MarkTR |
| Application | Wire and cable markers |
| Color | White |
| Length | 28 mm |
| Height | 28 mm |
| Cable OD | 16…500 mm |
| Mounting type | Cable tie |
| Labels per roll | 1000 |
| Material | PVC |
| от -25°С до +60°С | –50°С … +80°С |
| Form | Square |