| Colour | Light grey |
| Width, mm | 41 |
| Model | Profile console |
| Height, mm | 450 |
| Material quality | Stainless steel |
| Length, mm | 450 |
| Material | Stainless steel |
| Surface protection | Bare |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Brackets |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Load baering capacity | 130 Kg |
| Maximum width of tray | 450 mm |
| Length | 450 mm |
| Thickness | 2.5 mm |