Bracket, 41х21, L600, thickness 2,5 mm, INOX 304
Code:
IBBP2160C
Code:
IBBP2160C
| Colour | Light grey |
| Width, mm | 50 |
| Model | Wall bracket |
| Height, mm | 125 |
| Surface protection | Bare |
| Material quality | Stainless steel |
| Length, mm | 650 |
| Material | Stainless steel |
| Load bearing capacity, kN | 637 |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Brackets |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Load baering capacity | 65 Kg |
| Maximum width of tray | 600 mm |
| Length | 600 mm |
| Thickness | 2.5 mm |