Bracket BM, L600, thickness 1,5 mm, INOX 304
Code:
IBBM5060C
Code:
IBBM5060C
| Colour | Light grey |
| Width, mm | 44 |
| Model | Profile console |
| Height, mm | 80 |
| Material quality | Stainless steel |
| Length, mm | 640 |
| Material | Stainless steel |
| Load bearing capacity, kN | 1.47 |
| Surface protection | Bare |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Brackets |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Load baering capacity | 150 Kg |
| Maximum width of tray | 600 mm |
| Length | 640 mm |
| Thickness | 1.5 mm |