| Colour | Light grey |
| Width, mm | 44 |
| Model | Wall bracket |
| Height, mm | 85 |
| Material quality | Stainless steel |
| Length, mm | 237 |
| Material | Stainless steel |
| Load bearing capacity, kN | 0.73 |
| Surface protection | Bare |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Brackets |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Length | 237 mm |
| Maximum width of tray | 200 mm |
| Thickness | 1.5 mm |