| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Built-in depth, mm | 460 |
| Extension possible | No |
| Material housing | Plastic |
| Cover model | None |
| Width, mm | 685 |
| Height, mm | 910 |
| Depth, mm | 460 |
| RAL-number | 7035 |
| With mounting plate | Yes |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Product type | Conchiglia assembled enclosures |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Material | Fiberglass |
| Door type | Raised surface (antisticker) |
| Degree of protection | IP65 |
| Climatic version (according to GOST 15150-69) | UHL1 |
| Flammability ratings (according to UL94) | V0 |
| Impact protection ratings | IK10 |
| Delivery package | Front door, rear wall, roof, bottom |
| Modification possibility | Enclosures can be connected in width, depth and height. The door hinge changes. Cut-outs on request. |
| Height | 910 mm |
| Width | 685 mm |
| Depth | 460 mm |