| Colour | Grey |
| Width, mm | 685 |
| Height, mm | 940 |
| Depth, mm | 460 |
| With mounting plate | No |
| Number of doors | 1 |
| Number of locks | 1 |
| Material | Plastic |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Suitable for outdoor set-up | Yes |
| Tackable | Yes |
| Surface finishing | Untreated |
| RAL-number | 7035 |
| Impact strength | IK10 |
| Wall build in | Yes |
| Wall fastening possible | No |
| Floor installation possible | Yes |
| With glazed door | No |
| Product type | Conchiglia assembled enclosures |
| Mounting type | Floor |
| Material | Fiberglass |
| Door type | Raised surface (antisticker) |
| Degree of protection | IP65 |
| Climatic version (according to GOST 15150-69) | UHL1 |
| Flammability ratings (according to UL94) | V0 |
| Impact protection ratings | IK10 |
| Delivery package | Front door, rear wall, roof, base with solid panel |
| Modification possibility | Enclosures can be connected in width, depth and height. The door hinge changes. Cut-outs on request. |
| Height | 940 mm |
| Width | 685 mm |
| Depth | 460 mm |