| Type of connection | Screw connector |
| Material quality | Steel |
| Suitable for wire mesh tray | Yes |
| Suitable for cable tray | Yes |
| Colour | Light grey |
| Model | Joint clip bar |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Material | Steel |
| Width, mm | 200 |
| Length, mm | 100 |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Mounting accessories |
| Height | 50 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 200 mm |
| Thickness | 1.0 mm |