Mesh trays-metal trays connection joint 100x600
Code:
FC11060
Code:
FC11060
Removed from the product range
| Model | Included connector |
| Surface protection | Galvanic/electrolytic zinc plated |
| Construction type | Reducing symmetrical |
| Width (big), mm | 600 |
| Width (small), mm | 100 |
| Material | Steel |
| Cable tray height, mm | 100 |
| Stainless steel, pickled | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Mounting accessories |
| Height | 100 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 600 mm |
| Thickness | 1.0 mm |