| Width, mm | 50 |
| Material quality | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type of fastening | Screw-on |
| Product type | Covers for accessories |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Width | 50 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Height | 100 mm |
| Type of accessories | Cover for 45º vertical external bend |