| Colour | Grey |
| Width, mm | 300 |
| Model | Without connector |
| Height, mm | 30 |
| Material thickness, mm | 1 |
| Length, mm | 3000 |
| Material | Stainless steel |
| Useful cross section, mm² | 8100 |
| Surface protection | Untreated |
| Side wall perforation | Yes |
| Mounting perforation in bottom | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Material quality | Stainless steel V2A |
| Width | 300 mm |
| Height | 30 mm |
| Length | 3000 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Type | Stainless steel trays by AISI 316L - "I5 Combitech" |
| Product type | Perforated straight elements |