| Width, mm | 900 |
| Material quality | Stainless steel |
| Material | Stainless steel |
| Type of fastening | Screw-on |
| Product type | Covers for accessories of ladder trays |
| Material | Stainless steel AISI 304 |
| Width | 900 mm |
| Height | 150 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Type of accessories | Cover for 90º vertical external bend |