| Colour | Light grey |
| Width, mm | 500 |
| Surface protection | Continuously galvanized zinc-aluminium |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Height side joist, mm | 80 |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Reducing plug |
| Height | 80 mm |
| Length | 500 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Material | Zinc-lamellated steel |