| Colour | Light grey |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Type of rung | Perforated profile |
| Material | Steel |
| Inner radius, mm | 500 |
| Cable ladder width, mm | 200 |
| Cable ladder height, mm | 150 |
| Wide span model | Yes |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Product type | Accessories for ladder trays |
| Type of accessories | Horizontal cross |
| Height | 150 mm |
| Side rail thickness | 1.5 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 200 mm |
| 19 мм | 500 mm |