| Model | Without connector |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material thickness, mm | 1.5 |
| Deflection (angle) | 45° |
| Side wall perforation | Yes |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Mounting perforation in bottom | Yes |
| Inner radius, mm | 660 |
| Cable tray width, mm | 800 |
| Cable tray height, mm | 100 |
| Change of direction | Horizontal |
| NATO-mounting holes | Yes |
| Stainless steel, pickled | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Accessories |
| Type of accessories | 45º Horizontal bend |
| Height | 100 mm |
| Side rail thickness | 1.5 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 800 mm |
| 19 мм | 500 mm |