| Construction type | T-piece horizontal |
| Material | Steel |
| Inner radius, mm | 500 |
| Cable tray width, mm | 500 |
| Cable tray height, mm | 80 |
| NATO-mounting holes | Yes |
| Stainless steel, pickled | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Model | Included connector |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Product type | Accessories |
| Type of accessories | Т-branch |
| Height | 80 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 500 mm |
| 19 мм | 500 mm |