Cover for vertical elbow (inside) 90 degrees 80x1000, R600, hot galvanizing method
Code:
UKID680HDZ
Code:
UKID680HDZ
| Width, mm | 1000 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material quality | Steel galvanised |
| Material | Steel |
| Type of fastening | Screw-on |
| Deflection (angle) | 90° |
| Change of direction | Vertically rising |
| Product type | Covers for system accessories |
| Type of accessories | Cover for 90º vertical inner bend |
| Height | 80 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 1000 mm |
| 19 мм | 600 mm |