| Surface protection | Zinc lamellar coating |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Cable tray width, mm | 50 |
| Cable tray height, mm | 35 |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Plug |
| Height | 35 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Material | Zinc-lamellated steel |
| Width | 50 mm |