| Colour | Light grey |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Stainless steel, pickled | No |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Type | Fittings |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Height | 95 mm |
| Width | 40 mm |
| Length | 145 mm |
| Thickness of metal sheet | 6 mm |