| Colour | Light grey |
| Width, mm | 54 |
| Model | Singular profile |
| Height, mm | 51 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material thickness, mm | 4 |
| With toothing | No |
| Length, mm | 1200 |
| Material | Steel |
| Type of perforation | 3 sides punched |
| Profile shape | C-profile |
| Slit width, mm | 23 |
| Hole width, mm | 11 |
| Snap-off | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Material quality | Steel galvanised |
| Length | 1200 mm |
| Width | 54,5 mm |
| Height | 51 mm |
| Color | Light grey |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of perforation | 3 sides punched |
| Profile shape | C-profile |
| With toothing | 11 mm |
| Snap-off | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |