| Width, mm | 40 |
| Thickness, mm | 4 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material | Steel |
| Product type | Strip |
| Material | hot dip galvanized steel |
| Type of conductor | flat |
| Width | 40 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Thickness of zinc coating | 55 µm |
| Application area | Conductors |
| Width, mm | 40 |
| Thickness, mm | 4 |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material | Steel |
| Product type | Strip |
| Material | hot dip galvanized steel |
| Type of conductor | flat |
| Width | 40 mm |
| Thickness | 4 mm |
| Thickness of zinc coating | 55 µm |
| Application area | Conductors |