Horizontal bend 90° 80x500 R300, hot-dip galvanized
Code:
LC8350HDZ
Code:
LC8350HDZ
| Model | Without connector |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Deflection (angle) | 90° |
| Hinging | No |
| Material quality | Steel galvanised |
| Material | Steel |
| Cable ladder width, mm | 500 |
| Cable ladder height, mm | 80 |
| Change of direction | Horizontal |
| Colour | Light grey |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | 90º Horizontal bend |
| Height | 80 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 500 mm |
| 19 мм | 300 mm |