| Surface protection | Continuously galvanized zinc-aluminium |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Cable tray width, mm | 600 |
| Cable tray height, mm | 80 |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Plug |
| Height | 80 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 600 mm |