| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material quality | Other |
| Material | Steel |
| Cable tray width, mm | 100 |
| Cable tray height, mm | 50 |
| Wide span model | Yes |
| Product type | Mounting accessories |
| Type of accessories | Plug |
| Height | 50 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 100 mm |