Internal vertical angle, CSSS 90 adapter 150x80, included with fasteners (joint plates GTO, screws, nuts), hot galvanizing method
Code:
37063KHDZ
Code:
37063KHDZ
| Model | Included connector |
| Surface protection | Hot-dip galvanized |
| Material thickness, mm | 0.8 |
| Deflection (angle) | 90° |
| Side wall perforation | Yes |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Mounting perforation in bottom | Yes |
| Inner radius, mm | 100 |
| Cable tray width, mm | 150 |
| Cable tray height, mm | 80 |
| Change of direction | Vertically rising |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| With cover | No |
| Bend model | Smooth bend |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | Vertical inner angle, CSSD 90 adapter |
| Height | 80 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 150 mm |