| Colour | Light grey |
| Height side wall, mm | 50 |
| Material | Steel |
| Tray width in horizontal direction, mm | 150 |
| Tray width in vertical direction, mm | 150 |
| Stainless steel, pickled | Yes |
| Wide span model | Yes |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Material quality | Steel |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | Cover-branch TS |
| Height | 50 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 150 mm |