| Type of rung | Perforated profile |
| Cable ladder width, mm | 200 |
| Cable ladder height, mm | 50 |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | 90º vertical external bend |
| Height | 50 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Hot-dip galvanized |
| Width | 200 mm |
| 19 мм | 600 mm |