| Mounting method | Other |
| Colour | Yellow |
| Width, mm | 12.7 |
| Model | Roller shape |
| Imprint | None |
| Type | Thin-walled |
| Length, mm | 20000 |
| Material | Other |
| Cable diameter, mm | 6.4...12.7 |
| With label space | Yes |
| Transparent | No |
| Toothing | None |
| Product type | Marking materials for printer MarkTR |
| Application | Wire and cable markers |
| Color | yellow |
| Length | 20 m |
| Height | 12.7 mm |
| Cable OD | 6.4..12.7 mm |
| Mounting type | Heat-shrink |
| Material | PVC |
| от -25°С до +60°С | –55°С … +135°С |
| Shrinkage coefficient | 2:1 |