| Diameter, mm | 60 |
| Length, mm | 3000 |
| Material | Stainless steel 316 V4A |
| Product type | Components of vertical grounding electrode |
| Application area | Earthing |
| Material | Stainless steel |
| Diameter, mm | 60 mm |
| Length | 3000 mm |
| Pipe wall thickness | 2 mm |
| Filler | Saline |
| Configuration type | Horizontal |