| Model | Device bottom |
| Suitable for 19 inch mounting | No |
| Suitable for 10 inch mounting | No |
| Colour | Natural colour |
| Width, mm | 400 |
| Depth, mm | 800 |
| Suitable for enclosure building width, mm | 400 |
| Suitable for enclosure building depth, mm | 800 |
| Material | Metal |
| Product type | Gland plate |
| Series | RAM block |
| Material | PVC |
| Height | 9 mm |
| Width | 268 mm |
| Depth | 662 mm |
| Steel thickness | 1,5 mm |
| Model | Flat panel |
| Suitable for enclosure building height | Any |
| Suitable for enclosure building width | 400 mm (800 mm) |
| Suitable for enclosure building depth | 800 mm (400 mm) |
| Degree of protection | IP55 or IP65 |
| IK | IK10 |
| Seismic resistance | Degree 9 of MSK-64 |
| Mechanical strength | M40; M6 |
| Temperature range | -60...+90 °С |
| Climate version | UHL1, OM2, OM3 |
| Flammability | G1 |
| Coating class | IV |
| Russian Maritime Register of Shipping | Yes |
| Russian Classification Society | Yes |