| Ampere meter | Yes |
| Blind power meter | Yes |
| Rotational speed meter | No |
| Frequency meter | Yes |
| Pulse counter | Yes |
| Voltmeter | Yes |
| Effective power measurement device | Yes |
| Model | Built-in |
| Indication | Digital |
| Mounting | Mounting clips |
| Width | 96 mm |
| Height | 96 mm |
| Depth | 83 mm |
| Display | LCD |
| Degree of protection | Frontal panel: IP 65, case: IP20 |
| Voltage input | 230/400 VAC |
| Current input | 1 A or 5 A |
| Frequency | 50/60 Hz ± 5 Hz |
| Auxiliary power supply | AC/DC 80 V...270 V |
| Communication interface | RS-485 |
| Operating temperature range | -25°C...+70°C |