Raised floor plate, steel, 38 mm, RAL9010, perforation 38%
Code:
PFP3860ST-BL-P38
Code:
PFP3860ST-BL-P38
| Width, mm | 600 |
| Model | Basic tile |
| Surface protection | Untreated |
| Material thickness, mm | 38 |
| Length, mm | 600 |
| Material | Steel |
| Point load per 25x25 mm, N | 1200 |
| Material | Steel |
| Perforation | 0.38 |
| Width | 600 mm |
| Length | 600 mm |
| Thickness | 38 mm |
| Type | Raised floor plates |