Raised floor plate, calcium sulfate, 36 mm, cover. PVC antist., steel sheet, class 6
Code:
PFP3660CS-PV-ST-6
Code:
PFP3660CS-PV-ST-6
| Width, mm | 600 |
| Model | Basic tile |
| Surface protection | Untreated |
| Material thickness, mm | 36 |
| Length, mm | 600 |
| Point load per 25x25 mm, N | 1200 |
| Material | Calcium Sulfate |
| Core thickness | 36 mm |
| Width | 600 mm |
| Length | 600 mm |
| Total thickness | 38,5 mm |
| Type | Raised floor plates |