Horizontal bend 90° 50x500 R300
Code:
LC5350
Code:
LC5350
| Model | Without connector |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Deflection (angle) | 90° |
| Hinging | No |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Inner radius, mm | 300 |
| Cable ladder width, mm | 500 |
| Cable ladder height, mm | 50 |
| Bend model | Smooth bend |
| Colour | Light grey |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | 90º Horizontal bend |
| Height | 50 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 500 mm |
| 19 мм | 300 mm |