| Model | Without connector |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Deflection (angle) | 45° |
| Hinging | No |
| Material quality | Steel galvanised |
| Material | Steel |
| Cable ladder width, mm | 200 |
| Cable ladder height, mm | 50 |
| Change of direction | Horizontal |
| Colour | Light grey |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | 45º Horizontal bend |
| Height | 50 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 200 mm |
| 19 мм | 600 mm |