| Material | Plastic |
| Surface polished | Yes |
| For tube diameter, large, mm | 200 |
| For tube diameter, small, mm | 50 |
| Color | gray |
| Well Material | Composition of electrical insulating plastics |
| Frame material | hot dip galvanized steel |
| Covers material | PVC |
| -5°С ... +60°С | -25°С ... +90°С |
| от -25°С до +60°С | -55°С to +90°С |
| Height | 1500 mm |
| Width | 750 mm |
| Length | 1500 mm |
| Impact strength | IK09 |
| Degree of protection | IP41 |
| 3 года | 3 years |
| 15 лет | 5 years |