| Model | Included connector |
| Deflection (angle) | 90° |
| Hinging | No |
| Cable ladder width, mm | 200 |
| Cable ladder height, mm | 100 |
| Change of direction | Horizontal |
| Bend model | Smooth bend |
| Colour | Light grey |
| Surface protection | Sendzimir galvanized |
| Type of rung | Perforated profile |
| Material quality | Steel |
| Material | Steel |
| Type of side joist | Profile (open) |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | 90º Horizontal bend |
| Material | Pre-galvanized |
| Width | 200 mm |
| Height | 100 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |
| 19 мм | 300 mm |