Vertical bend 50х600 zinc lamellar coating included with fasteners (joint plates screws, nuts)
Code:
LE5006KZL
Code:
LE5006KZL
| Type of side joist | Profile (open) |
| Type of rung | Perforated profile |
| Deflection (angle) | Adjustable |
| Hinging | Yes |
| Cable ladder height, mm | 50 |
| Cable ladder width, mm | 600 |
| Model | Included connector |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Material | Steel |
| Material quality | Steel |
| Colour | Light grey |
| Side wall perforation | Yes |
| Bend model | Segmental bend |
| Product type | System accessories |
| Type of accessories | Adjustable vertical joint |
| Material | Zinc-lamellated steel |
| Width | 600 mm |
| Height | 50 mm |
| Side rail thickness | 1.2 mm |