Cover Rising Elbow 45° 50x50 included with fasteners, 1,2 mm, zinc lamellar coating
Code:
SKKN505KZL
Code:
SKKN505KZL
| Colour | Light grey |
| Width, mm | 50 |
| Surface protection | Zinc lamellar coating |
| Deflection (angle) | 45° |
| Hinging | Yes |
| Material | Steel |
| Change of direction | Vertically rising |
| Suitable for circuit integrity | Yes |
| Material quality | Steel |
| Type of fastening | Screw-on |
| Product type | Covers for system accessories |
| Type of accessories | Cover for 45º vertical inner bend |
| Height | 50 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Material | Zinc-lamellated steel |
| Width | 50 mm |