Solid wall-mounted fibreglass enclosure w/o MP with solid door 400х300х200 mm
Code:
CN50432
Code:
CN50432
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Built-in depth, mm | 200 |
| Extension possible | No |
| Material housing | Plastic |
| Cover model | None |
| Width, mm | 300 |
| Height, mm | 400 |
| Depth, mm | 200 |
| RAL-number | 7035 |
| With mounting plate | No |
| Degree of protection (IP) | IP66 |
| Product type | Solid Wall-mounted Fibreglass Enclosures |
| Mounting type | Wall-mounted |
| Material | Fiberglass |
| Door type | Solid door |
| Degree of protection | IP66 |
| Climatic version (according to GOST 15150-69) | UHL1 |
| Flammability ratings (according to UL94) | V0 |
| Impact protection ratings | IK10 |
| Delivery package | Front door, solid enclosure, screws for direct wall mounting. |
| Modification possibility | Symmetrical enclosure. The door hinge is changed by turning the enclosure. Cut-outs on request. |
| Height | 400 mm |
| Width | 300 mm |
| Depth | 200 mm |