| Mounting method | Stick |
| Colour | Yellow |
| Width, mm | 12.7 |
| Length, mm | 38.1 |
| Material | Plastic |
| With label space | Yes |
| Imprint | None |
| Transparent | Yes |
| Model | Card shape |
| Type | Thin-walled |
| Cable diameter, mm | 5.0...7.0 |
| Toothing | None |
| Product type | Laser printer marking |
| Application | Wire and cable markers |
| Length | 38,1 mm |
| Color | Yellow / Transparent |
| Cable OD | 4,0…7,5 mm |
| Width | 12,7 mm |
| от -25°С до +60°С | –10°С … +80°С |
| Material | PVC |
| Mounting type | Glue film |
| Labels per sheet | 112 |