Wall-mounted plastic shield with door 24 mod.,IP65, gray , with terminal block 63A
Code:
RB24W6TGD
Code:
RB24W6TGD
| Mounting method | Surface mounted (plaster) |
| Number of rows | 2 |
| Type of cover | Door |
| DIN-rail | Yes |
| Material housing | Plastic |
| Width in number of modular spacings | 24 |
| With lock | No |
| Cover model | Closed |
| Colour | Grey |
| Width, mm | 290 |
| Height, mm | 420 |
| Depth, mm | 133 |
| With mounting plate | No |
| Degree of protection (IP) | IP65 |
| Color | gray |
| Material | PVC |
| Width | 290 mm |
| Height | 420 mm |
| Depth | 133 mm |
| Degree of protection | IP65 |
| Shock resistance, J | IK09 |