| Model | Finished fire partition |
| Volume bin/bag, kg | 0.57 |
| Plate thickness/product length, mm | 10 |
| Product width, mm | 1220 |
| Product height, mm | 50 |
| Accessories required | Yes |
| Shape | Other |
| Material | magnesia |
| Thickness | 10 mm |
| Length | 1220 mm |
| Nominal width | 50 mm |
| Real width | 50 mm |