| Model | Clamp with wire |
| Color | Lime |
| Ingress Protection rating, IP | IP40 |
| Temperature of operation, °C | + 70 °C |
| Climate version | UHL4 |
| Fire protection | It is not subject to obligatory confirmation of compliance of the requirements of the Federal law №123-ФЗ 22.06.2012 |
| Product type | Ground-wire with terminals |
| Type of groupe | Accessories for cable channels and columns |
| Rated voltage | U0/U 450/750 V |
| Material | copper |
| Length | 300 mm |
| Wire cross section | 2,5 mm2 |
| insulation | Yes |
| insulation material | PVC |